16 днів проти насильства!

Щороку з 25 листопада до 10 грудня відбувається Всеукраїнська акція “16 днів  проти насильства”.

Основне завдання цієї кампанії привернути увагу спільноти до двох актуальних проблем: запобігання і протидія домашньому насильству та торгівлі людьми, а також активізація діяльності державних установ, громадських організацій заради захисту прав людини.

Офіційно цей день був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН 1999 року, але візначати його почали з 1981 року – як пам’ять про трагічну загибель трьох сестер Мірабель, які були жорстоко вбиті під час диктатури домініканського правителя Рафаеля Трухільо в 1960 році.

У знак підтримки люди у всьому світі пов’язують помаранчевою стрічкою свій одяг. Це офіційний колір протидії насильству, що символізує світле та вільне майбутнє.

Період акції охоплює:

  • 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
  • 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
  • 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
  • 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;
  • 5 грудня – Міжнародний день волонтера;
  • 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, ростріляних у Монреалі;
  • 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

“16 днів проти насильства” – це нагода ще раз нагадати громадськості про існування цих проблем у суспільстві, підвищити рівень обізнаності людей щодо усіх форм насильства, продовжити процес створення недискримінаційного простору для життя, розвитку і професійного зростання кожної людини.

Чернівецька ЗОШ №31 за ініціативною участю клуба “Лісові ренджери” прийняли участь в Всесвітній акції “16 днів проти насильства”. Були проведені заняття зі старшими класами на теми: “Вмій сказати НІ”, “Торгівля людьми та економічне насильство”. Серед молодших класів проведений конкурс малюнків “Стоп насильству!”